…viac ako 10 rokov som bola zamestnancom korporácie. Počas tejto doby som si prešla pozíciou na klientskom servise, kde som sa naučila robiť najmä v systéme SAP. Páčilo sa mi to. Po presťahovaní sa do Bratislavy, som si opäť našla prácu, kde sa SAP stal mojou alfou a omegou. Po čase som však chcela niečo viac – byť bližšie k biznisu, a tak ma moje cesty priviedli až k správe kontraktov, kde som s malou prestávkou ako Key Account Managerka, vydržala viac ako 5 rokov. (Viac si o mojom profesnom backgrounde môžete prečítať na LinkedIn.)

Časté cestovanie (nielen) vo voľnom čase a veľa životných zmien ma priviedli k myšlienke začať s vlastným blogom, kde by som sa mohla podeliť o svoje cestovateľské zážitky a skúsenosti. Tu som zrazu pochopila, že robiť na niečom vlastnom je neuveriteľne uspokojivé a začali sa vo mne prebúdzať akési proti-korporátne 9-to-5 nálady. Cítila som, že 8hodinové sedenie v open space pre mňa začína byť stratou času a požieračom energie.

Chcela som viac! Viac času na veci, ktoré ma bavia. Viac možností venovať sa mne zmysluplným aktivitám. Mať možnosť preorganizovať si svoj time management podľa svojich potrieb, no stále s dôrazom na daný cieľ. Jednoducho povedané, potrebovala som byť konečne efektívna a skĺbiť súkromný život s tým profesným tak, ako to vyhovovalo mne.

Čím dlhšie som sa pohybovala v blogerskom prostredí, tým častejšie som si uvedomovala, že môj blog nie je iba o písaní článkov. Vyžadoval si aj veľa technickýchkreatívnych zručností, ktoré som sa neustále učila a zlepšovala.

Blog Lenka Says ma naučil veľa:

  • o spravovaní FB stránok či spúšťaní reklamy na nich,
  • o spravovaní IG profilov a o tom, ako tento nešvár vlastne funguje,
  • o vytváraní webových stránok vo WordPresse a o tom, ako fungujú jeho témy, pluginy či widgety,
  • o SEO, s ktorým sa stále pasujem a verím, že jedného dňa aj premôžem, či
  • o posielaní newsletterov cez Mailchimp.

Celé to zašlo až tak ďaleko, že som začala pomáhať iným naštartovať či reštartovať ich sociálne siete, nastavovať weby, auditovať SEO či sfunkčniť ich emailové databázy.

A tu niekde sa zrodila aj moja súčasná práca.

Vo veľkej miere sa venujem spravovaniu sociálnych sietí ako je Facebook či Instagram. Pomáham tak ľuďom odbremeniť sa od tlaku byť videný a viditeľný na sociálnych sieťach. Oni sa tak pokojne môžu venovať svojmu biznisu, ktorý ich živý.

Odkedy som prešla na Mailchimp, ide mi email marketing viac pod kožu. Už viem ako sa popasovať so zapracovaním eBookov. Zvládam segmentovať kontakty a automatizovať sériu uvítacích emailov.

S grafickými úlohami mi často pomáha Canva. Zvládam v nej vytvoriť jednoduché posty na Facebook či Instagram, ale aj bannery na samotný blog. Dokonca mám vďaka nej aj celkom dobre vyzerajúce vizitky.

Preto ak by ste potrebovali vy alebo vaši známi s týmito pekelnými pojmami pomôcť, napíšte mi! Rada sa vášmu problému pozriem na zúbok!

~ Lenka Lukáčová ~

 successfully completed the SEO for beginners course!  successfully completed the Yoast SEO for WordPress (block editor) course!  superficiálny completed the All-around SEO course!  successfully completed the Local SEO course!  successfully completed the Structured data for beginners course!